Zabawy dla trzyletniego dziecka

Gdy nasza pociecha już nie jest niemowlakiem i zaczęła chodzić, warto zapewnić mu nowe rozrywki, które pozytywnie wpłyną na cały jego rozwój, tak samo fizyczny, jak tez intelektualny.

Na początek więc dobrze jest, aby dziecko zaczęło odwiedzać miejsca, gdzie gromadzą się również inne dzieciaki, aby nawiązać z nimi kontakt.

Takimi miejscami mogą być zjeżdżalnie

Na placach zabaw oraz cała inna infrastruktura tam dostępna, z której dziecko może pod okiem dorosłego korzystać. Jeśli się posiada taką pociechę a jednocześnie mieszka się w domu jednorodzinnym, warto pomyśleć, aby zrobić bachorowi mały placyk zabaw specjalnie dla niego. Wtedy będzie można tam ustawić zjeżdżalnie, aby mógł z nich korzystać i się na nich bawić.

Z pewnością będzie to bardzo dobre rozwiązanie

Ponieważ dziecko na tym etapie swojego rozwoju potrzebuje dużo aktywnych zabaw i dużo ruchu, a z całą pewnością zjeżdżalnie się do tego przyczyniają. Zresztą rodzice powinni sobie przypomnieć w takich sytuacjach swoje własne dzieciństwo. Kto przecież z nas nie lubił zjeżdżać na tego typu urządzeniach?

Czasem nawet starało się robić jakieś zawody

Kto zjedzie szybciej, czy też dalej w piaskownicę się odbije. Nie powinno się dzieciom takich zabaw zabraniać, a wręcz przeciwnie, trzeba robić wszystko, aby zjeżdżalnia była przez nie bardzo często użytkowana i aby czerpały one radość z przebywania z rówieśnikami swymi na placach zabaw i w innych miejscach, gdzie dostępne są urządzenia do takiej aktywności fizycznej. Z całą pewnością będzie to wszystko się działo z pożytkiem dla dziecka.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *