Wodny styl

Kilkanaście lat temu odkryta została dla turystyki najpiękniejsza polska kraina – Kraina Wielkich Jezior mazurskich. Od tamtego czasu Mazury przestały być spokojną rolniczą okolicą, a stały się największym polskim zagłębiem turystycznym.

Ściągają tam każdego roku tysiące ludzi chcących odpocząć, popływać, opalać się i uprawiać żeglarstwo. Na większości jezior panuje zagwarantowana odpowiednimi przepisami cisza, ale na wielu też można zastosować łodzie motorowe.

To idealny sposób na rozrywkę dla tych

Którzy nie przepadają za tradycyjnymi formami żeglarstwa, wyrabianiem patentów i bawieniem się w podciąganie żagli. Nie oznacza to tym samym, że łodzie motorowe są sprzętem, który wystarczy przywieźć ze sobą i ruszać na jeziora i interesując się niczym więcej.

Motorówki nad wisłą w Krakowie

Motorówki są bardzo proste w obsłudze, jednak doświadczenia pewnego wymagają. Ktoś, kto umie już prowadzić motor lub samochód powinien mieć dużo łatwiejszy start, ponieważ łodzie motorowe są bardzo podobne w obsłudze do każdego auta. Wiele z nich nie ma zwykłego steru, ale kierownice i deski rozdzielcze jak w zwykłym samochodzie.

Trzeba jednak

Wybierając się do krainy tych największych polskich jezior, pamiętać, że nie wszędzie mogą pływać łodzie motorowe. Jeśli złamie się ustawową ciszę tam gdzie ona panuje, można narazić się na kontakt ze stróżami prawa i zapłacić niemały mandat. Wybierając się więc na urlop w tym stylu, na początek należy się dokładnie rozejrzeć, gdzie takie motorówki mogą być używane, a gdzie nie jest to wskazane.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *