Po Krakowie warto rowerem

Jest wiele powodów, dla jakich warto przemieszczać się po Krakowie za pośrednictwem roweru, choć oczywiście wiele osób nie docenia tego środka transportu, uważając go za mało komfortowe czy też adekwatne dla nich rozwiązanie.

Wynika to przede wszystkim

Z faktu przekonania, że samochód ewentualnie komunikacja zastępcza czy też miejska gwarantuje nam znacznie szybsze dotarcie do szkoły, pracy czy inne miejsce, co oczywiście w wielu przypadkach nie jest prawdą. Pamiętajmy, iż  w Krakowie rower umożliwia nam dotarcie wszędzie, wykorzystanie skrótów czy też szlaków jakich nie pokonamy w mieście za pośrednictwem samochodu, skrócenie w ten sposób drogi, gwarantuje nam oszczędność nie tylko pieniędzy ale również czasu.

Ogromna rzesza cyklistów jacy wykorzystują rower jako wygodny i optymalny dla nich środek transportu, jest tego doskonałym przykładem, na rowerze może poruszać się każdy z nas bez potrzeby posiadania jakichkolwiek uprawnień.

W większości dużych miast, systematycznie rozbudowana jest infrastruktura niezbędna dla samych rowerzystów, choć oczywiście jako uczestnicy ruchu można także poruszać się po ulicach.

1 komentarz do “Po Krakowie warto rowerem”

  1. Mariusz rowerzysta pisze:

    Istnienie wielu ścieżek rowerowych jak i szlaków, umożliwiających komfortowe oraz szybkie dotarcie do konkretnego celu, sprawia iż ilość cyklistów cały czas wzrasta, w wielu miastach organizowane są akcje promocyjne oraz dba się o adekwatną infrastrukturę.

    Nie trzeba przy tym dysponować profesjonalnym rowerem, bardzo często wykorzystujemy do tego celu ten który dotychczas posiadaliśmy, może i w twoim przypadku jest to opcja jaką warto rozważyć?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *